Osoby, które zmagają się z alergiami w szczególności muszą zwracać uwagę na środowisko, w jakim śpią. Dlatego właśnie dzisiejszy artykuł został przygotowany z myślą o nich. Razem z nami znajdź produkty dostosowane do Twoich potrzeb!

Dobra poduszka!

Poduszki antyalergiczne, dopasowane do naszych potrzeb materace czy porządne stelaże dwuosobowe lub też pojedyncze – to wszystko odpowiada za nasze podparcie. Jednak skupmy się na właśnie poduszkach! Ich zadaniem jest, jak doskonale wiemy, odpowiednie podpieranie naszej głowy, barków, i szyi. Po czym poznać, że śpimy na źle dopasowanej? Pojawiać mogą się:

  • drętwienie szyi,
  • ból głowy,
  • problemy z zasypianiem,
  • nocne pobudki,
  • dolegliwości bólowe w okolicach odcinka szyjnego kręgosłupa.

Jednocześnie bardzo ważne są też właściwości antyalergiczne. Niestety, w naszych łóżkach bardzo często pojawiają się różnego rodzaju bakterie, grzyby czy inne drobnoustroje, które mogą powodować szereg dolegliwości, utrudniające zdrowy i komfortowy sen, jak katar, kaszel, świszczący oddech, łzawienie oczu czy też wysypki skórne. Dlatego w szczególności warto jest zwracać uwagę na modele syntetyczne, które nie tylko hamują namnażanie się niechcianych gości, lecz również dają nam szansę wyczyszczenia ich w warunkach domowych naszych poduszek.

Kołdra – jaka?

Kołdry antyalergiczne i akcesoria dla alergików!Drugą kwestią są kołdry antyalergiczne. Jaką wybrać? Tutaj warto jest posłużyć się przykładem. Naszym zdaniem idealnie nada się między innymi kołdra syntetyczna – w jej wnętrzu znajdziemy wysokiej jakości włókno poliestrowa silikonowane, które wykazują działanie antyseptyczne. Jednocześnie uwagę należy zwrócić na zastosowanie przy tym produkcie specjalnych nitek karbonowych. To właśnie one dają nam pewność, że w naszych kołdrach nie pojawią się żadne roztocza, a także wspomagają one redukowanie tak zwanej energii statycznej, czyli wspierają nas w rozładowywaniu stresu, dlatego bez dwóch zdań warto jest właśnie na nią zwrócić naszą uwagę!

O czym pamiętać przed snem?

Co jeszcze będzie nas wspomagać, gdy chcemy zapewnić sobie zdrowy i komfortowy sen? Warto jest pamiętać, chociażby o tym, aby nie chować naszej pościeli zaraz po wstaniu z łóżka do skrzyni czy szafy – poczekajmy chociaż trochę tak, aby z kołdry, poduszki czy prześcieradła mogła odparować wilgoć! Istotne jest również regularne wietrzenie sypialni. Tak pozornie proste czynności, mają naprawdę wielką moc! W końcu każdy z nas chce spać w higienicznym łóżku, dlatego pamiętajmy o tym wszystkim!

Każdy z alergików musi pamiętać o tym, co robić, aby zadbać o warunki w łóżku. Przecież wiele zależy od nas samych!