Długa, gęsta i lśniąca broda to wizytówka każdego mężczyzny. Niestety, trzeba być niezwykle cierpliwym, aby ją zagęścić. A do tego po drodze często napotyka się trudności związane z rzadkim zarostem lub stroszeniem się włosów. Jak temu zapobiec? Najlepiej poprzez regularną pielęgnację brody! Dowiedz się, na czym ona polega w 7 prostych krokach.

Po pierwsze – znajdź czas

Przy pielęgnacji brody ważny jest czas na skrupulatne wykonanie poszczególnych czynności. Oznacza to, że po umyciu możemy nałożyć na siebie szlafrok froterowy i spokojnie oraz bez pośpiechu przystąpić do zabiegów mających na celu wzmocnienie włosów, a także ich poskromienie.

Po drugie – dokładnie rozczesz

Pierwszą czynnością, jaką wykonujemy przy pielęgnacji brody, zwłaszcza długiej, jest rozczesywanie. W ten sposób pozbywamy się kołtunów oraz wstępnie oczyszczamy ją z większych zanieczyszczeń, takich jak okruszki. Co więcej, w ten sposób wzmacnia się zarost i pobudza ukrwienie w skórze.

Po trzecie – umyj

Do oczyszczenia brody zaleca się stosowanie specjalnych mydeł oraz szamponów, które są łagodne dla wrażliwych okolic twarzy. Pozwalają one na skuteczne usunięcie zanieczyszczeń oraz łoju, tym samym przygotowują brodę na dalsze zabiegi.

Na czym polega pielęgnacja brody?Po czwarte – postaw na peeling

Peeling skóry brody gwarantuje usunięcie martwego naskórka z twarzy, przez co możliwe jest lepsze odżywienie mieszków włosowych. Co więcej, taki zabieg dodatkowo zmiękcza włosy oraz nawilża je.

Po piąte – znajdź osobny ręcznik

Zazwyczaj używa się osobnego ręcznika do twarzy, włosów i ciała – jednak czy kwestia ta dotyczy także brody? Jest to kwestia sporna, jednak warto postawić na osobny ręcznik, gdyż osuszając brodę, w ręcznik wnika spora ilość wody, która tworzy idealne środowisko do rozwijania się bakterii.

Po szóste – odżywiaj i nawilżaj

Niezwykle ważną kwestią jest prawidłowe odżywianie i nawilżanie włosów. Prowadzi to do ich odświeżenia oraz zapewnienia zdrowego, naturalnego połysku. W tym celu warto postawić na olejki do brody, które są przeznaczone do regularnego, a nawet codziennego używania.

Po siódme – wysypiaj się

Niewielu mężczyzn zdaje sobie sprawę z tego, że sen również wpływa na stan brody. Poprzez właściwe wysypianie się skóra może się zregenerować oraz jest lepiej odżywiona – co korzystnie przekłada się na stan brody. W tym celu warto postawić na wysokiej jakości materace do spania, które świetnie sprawdzą się w każdej sypialni. Poprzez liczne właściwości oraz wyjątkową budowę, są w stanie zagwarantować zdrowy sen. Warto jednak pamiętać, aby przed ich wyborem uwzględnić osobiste potrzeby oraz preferencje.

Istnieje wiele sposobów na dbanie o zarost, jednak najlepszym z nich jest regularne przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki nim broda nie tylko dobrze wygląda, ale także jest bardziej podatna na układanie.