Na rynku, dostępnych jest wiele różnych materacy, a tak szeroki wybór może dla niektórych osób stanowić spore wyzwanie. Pamiętaj o tym, że podłoże do spania to fundament efektywnego i zdrowego wypoczynku. Potrzebujesz modelu idealnie odzwierciedlającego Twoje idealne potrzeby. Poznaj nasze rady dotyczące tego, jak wybrać idealny materac. Sprawdź, jakie propozycje z asortymentu marki SleepMed są warte Twojej uwagi.

Łóżko a materac

Większość osób w pierwszej kolejności kupuje ramę łóżka, a dopiero później rozgląda się za materacem. Jeśli ta sytuacja dotyczy również Ciebie, koniecznie musisz pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Odpowiednio dopasowane podłoże do spania powinno chować się w ramie mebla mniej więcej w ⅔ swojej wysokości. Choć oczywiście nie jest to bezwzględny wymóg, a raczej niezobowiązująca wskazówka, takie proporcje są najwygodniejsze i najbardziej praktyczne.

Jak wybrać idealny materac? Szeroki asortyment SleepMedWeź pod uwagę również to, aby Twoje podłoże do spania było około 2-3 cm węższe od ramy. Jest to bardzo istotna kwestia ze względu na to, że po rozpakowaniu wypełnienie może się nieco rozprężyć. Wówczas może okazać się, że wentylacja wewnątrz materaca stanie się utrudniona.

Pianka czy sprężyny?

W ofercie marki SleepMed znajdziesz zarówno materace piankowe, jak i hybrydowe, w których znajdują się warstwy wykonane z zastosowaniem sprężyn kieszeniowych typu Multi. Która opcja lepiej sprawdzi się w Twojej sypialni?

Podłoża do spania z kolekcji SleepMed Standard i SleepMed Plus posiadają w pełni piankowe wypełnienie. Dzięki zastosowaniu warstw termoelastycznych pod wpływem ciężaru i temperatury ciała użytkownika perfekcyjnie dopasowują się do budowy jego sylwetki. Wybierz to rozwiązanie jeśli zależy Ci przede wszystkim na komforcie, wsparciu i elastyczności punktowej.

Z kolei serie SleepMed Hybrid i SleepMed Hybrid Plus stanowią połączenie pianek i nowoczesnych sprężyn kieszeniowych typu Multi. Są wytrzymałe i uniwersalne. Dzięki pustym przestrzeniom między sprężynami i technologii Airforce zapewniają efektywną wentylację. Często wskazuje się na to, że hybrydowe podłoża do spania są lepsze, niż piankowe dla osób o wysokiej masie ciała.

Czy waga ma znaczenie?

Bardzo istotnym czynnikiem, który wpływa na to, jaki materac warto wybrać, jest waga użytkownika. Często powielane jest przekonanie, które mówi, że im wyższa waga, tym twardszy powinien być materac. Pamiętaj jednak, że jest to jedynie ogólna reguła. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Marka SleepMed oferuje materace, które są wyposażone w system regulacji twardości. Jest to duże udogodnienie. Dzięki niemu możesz w każdej chwili zmienić właściwości swojego podłoża do spania i dostosować je do aktualnych potrzeb. Niektóre modele — m.in. SleepMed Comfort — mają możliwość wyboru między 4 stopniami twardości. Te o nieco bardziej zaawansowanej konstrukcji — np. SleepMed Hybrid Premium Plus — oferują aż 6 różnych opcji.

Dopasuj poduszkę

Kiedy wybierzesz już podłoże do spania, to nie zapomnij o tym, że potrzebujesz też wygodnej poduszki. Jej specyfikacja powinna pasować do charakterystyki materaca. To właśnie ona determinuje dobrostan górnych partii kręgosłupa. Koniecznie wybierz egzemplarz, który jest przystosowany do pozycji, w jakiej z reguły śpisz. Cała szyja, kark i głowa powinny być stabilnie podparte w taki sposób, który umożliwi im całkowite rozluźnienie się.

Obecnie popularnością cieszą się przede wszystkim poduszki z wypełnieniem piankowym. Właśnie takie modele oferuje marka SleepMed. Są elastyczne i wygodne. Zainwestuj w taki produkt, a jakość Twojego snu stanie się lepsza praktycznie z dnia na dzień.

Co SleepMed może Ci zaproponować?

Oferta marki SleepMed jest zróżnicowana. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie! Jakie serie materaców znajdziesz w asortymencie? Poznaj ich charakterystykę i wybierz podłoże do spania, które spełni Twoje oczekiwania.

  • SleepMed Standard — ta seria składa się z 3 podstawowych modeli. Każdy z nich ma nieco inną specyfikację, ale wszystkie charakteryzują się ergonomiczną konstrukcją, przewiewnością i elastycznością.
  • SleepMed Hybrid – to podstawowa kolekcja materaców hybrydowych. Wybierz materac Hybrid Premium lub Hybrid Premium jeśli zależy Ci na połączeniu pianek i sprężyn kieszeniowych w rozsądnej cenie.
  • SleepMed Plus – szukasz wyjątkowego komfortu i najwyżej jakości? Modele z serii plus to propozycja dla Ciebie. Posiadają odpinany top, który zwiększa możliwości związane z personalizacją.
  • SleepMed Hybrid Plus – SleepMed oferuje nie tylko piankowe materace z odpinanym topem, ale również hybrydowe. Wybierz tę opcję jeśli potrzebujesz w swojej sypialni różnorodności.
  • SleepMed Natura – w ofercie marki SleepMed nie mogło zabraknąć produktów stworzonych z dbałością o środowisko. Jeśli ekologia jest dla Ciebie ważna, wybierz kolekcję Natura.

Wybór idealnego materaca nie jest prosty. Na szczęście jednak oferta marki SleepMed jest bardzo szeroka. Z pewnością znajdziesz w niej coś dla siebie!

wyrób medycznySleepMed Comfort, SleepMed Premium, SleepMed Supreme, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Comfort Plus, SleepMed Premium Plus, SleepMed Supreme Plus, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus, SleepMed Hybrid Supreme Plus, SleepMed Natura Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.