Kreowanie wizerunku osobistego jest ważne dla praktycznie każdego człowieka. Być może nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że stanowi on kluczową kwestię w budowaniu dobrych relacji z innymi, nawiązywaniu nowych znajomości, budowaniu zaufania czy też skutecznej sprzedaży. Niestety, praca nad dobrym wizerunkiem osobistym to żmudna i czasochłonna czynność. Opiera się na kilku punktach, których nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Zatem, jak zbudować swój wizerunek? Oto kilka pomocnych rad!

Z czego składa się wizerunek?

https://menslife.com.pl ma wiele porad dla mężczyzn, w tym tych mówiących, że wizerunek osobisty uznaje się obraz naszej osoby, który powstaje w umysłach ludzi mających z nimi do czynienia na co dzień. Składa się z kilku czynników, w tym, komunikatywności, sposobu postępowania manier, kondycji fizycznej i umysłowej. Tak naprawdę możemy poruszyć tutaj wiele kwestii, jednak najważniejszą rolę odgrywa tutaj:

  • wygląd zewnętrzny – mówi się, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie i sporo w tym prawdy. To, w co się ubieramy i jak wyglądamy, ma duże znaczenie przy budowaniu wizerunku,
  • zachowanie – uwzględnia się tutaj wiele elementów, takich jak chód, mimika twarzy czy sposób gestykulacji,
  • charakter – możemy być spokojny, powolny, wybuchowi czy pobudliwi. Jak się okazuje, charakter wiele mówi o człowieku i jego sposobie postępowania,
  • głos – przyjemna barwa głosu czy jego odpowiednia tonacja jest miła dla ucha. W wielu zawodach, np. lektorów filmowych, głos stanowi również sposób identyfikacji określonej osoby,
  • życiorys – w jego skład wchodzą wszystkie nasze dyplomy, osiągnięcia czy budowana przez lata pozycja w firmie lub kariera zawodowa.

Jak zacząć świadomie kreować swój wizerunek?

Jak zbudować swój wizerunek?Z pewnością każdy z nas spotkał się z różnymi opiniami na swój temat. Nie ma się co dziwić, często nieświadomie inaczej zachowujemy się w pracy, domu czy wśród znajomych. Zdarza się nawet, że mając kilka grup znajomych, każda z nich postrzega nas zupełnie inaczej. Wchodzimy tutaj w wielokierunkowość, czyli fakt, iż wśród poszczególnych grup nie posiadamy jednego, spójnego z naszymi poglądami i naturalnymi zachowaniami wizerunku. Wówczas warto popracować nad tym, aby świadomie wyrażać siebie tak, jak naprawdę byśmy chcieli. Jest to możliwe, gdyż w każdej chwili możemy się zmienić! W tym celu należy uzbroić się w cierpliwość, bo nie jest to szybki proces oraz:

  • mieć jasno określony cel, kry będziemy realizować rzetelnie każdego dnia,
  • konsekwentnie trzymać się realizowanych założeń własnego plany,
  • nauczyć się schematyczność i powtarzać konkretne zachowania niezależnie od towarzystwa.

Zatem, jak zacząć świadomie kreować swój wizerunek? Oto 5 przydatnych wskazówek!

Po pierwsze – dokonaj analizy

Pierwszym krokiem do poprawy swojego wizerunku jest zastanowienie się, dlaczego tak naprawdę musimy coś zmienić. W tym celu dokonajmy analizy swoich mocnych i słabych stron, a także zastanówmy się nad swoją reputacją w społeczeństwie.

Po drugie – zadbaj o swój wygląd

Kolejną kwestią jest zadbanie o swój wygląd. Spójrzmy w lustro i zastanówmy się nad tym, jak poprawić włosy, przystrzyc zbędne owłosienie czy ukryć niedoskonałości. Oprócz tego zadbajmy o swoją sylwetkę – co dodatkowo wyjdzie nam na zdrowie!

Po trzecie – elementy garderoby

“Jak cię widzą, tak cię piszą” – przysłowie to powinno być nam często przypomniane w czasie budowania swojego wizerunku. Warto zatem zastanowić się, jakie ubrania są stosowane na daną okazję, do naszego wieku czy budowy ciała.

Po czwarte – rozwiń swoje umiejętności

Im więcej umiemy, tym lepiej nas społeczeństwo postrzega, a nasza pewność siebie – zwiększa się. W końcu posiadamy przydatne umiejętności! Warto zatem codziennie robić coś dla siebie, zdobywać wiedzę i po prostu się rozwijać.

Po piąte – bądź naturalny

Nowy wizerunek warto opierać na naturalności i autentyczności. Wówczas nie musimy nikogo udawać, gdyż jesteśmy po prostu sobą. Jeśli nie czujemy się dobre we własnej skórze, to ludzie mogą nas postrzegać jako osobę fałszywą lub sztucznie wykreowaną.

Czy sen może wpływać na budowanie wizerunku?

Obecnie coraz więcej mówi się o tym, że sen wpływa na każdą, nawet najmniejszą kwestię naszego życia. Nie ma się co dziwić – w końcu gwarantuje właściwą regenerację, a także umożliwia prawidłowe funkcjonowanie organizmu w ciągu dnia. W tym celu warto postawić na odpowiednio skomponowane łóżko, czyli takie, które będzie wyposażone w materac do spania z https://sleepinghouse.pl/. Każdy z modeli dostępny na rynku odznacza się czymś innym. Jedne są bardziej twarde i posiadają sprężyny, a inne – miękkie z nowoczesną pianką wewnątrz. Tak duża różnorodność wynika z wykorzystania wielu materiałów. W ten sposób każdy z nas jest w stanie dopasować wybrany model do osobistych potrzeb oraz preferencji. A jak ma się to do budowania dobrego wizerunku? Otóż sen oddziałuje przede wszystkim na nasze procesy myślowe, a dzięki dbaniu o jego jakość i długość, jesteśmy w stanie lepiej lub szybciej myśleć. Oprócz tego poprawia się nasza kondycja oraz ogólny stan zdrowia. Można śmiało rzec, że po dobrze przespanej nocy mamy więcej sił, a dobre samopoczucie nie chce nas opuścić. Pozwala to na emanowanie pozytywną energią, która przyciąga ludzi i jest zaraźliwa – po pozytywnym tego słowa znaczeniu! Co więcej, stan naszej skóry, włosów czy paznokci ulega poprawie, przez co polepsza wygląd zewnętrzny.

Istnieje wiele elementów, które wpływają na sposób postrzegania nas przez innych. Jest to m.in. zachowanie, sposób wypowiadania się czy wygląd. Warto zatem zwrócić uwagę na podstawowe czynniki i uwzględnić je przy budowaniu dobrego wizerunku. W końcu pracuje się na niego latami!

Przeczytaj także: Twardość materaca H1, H2, H3 i H4 – jak odpowiednio dopasować do swoich potrzeb?