Dobra jakość snu to nie tylko odpowiednia temperatura powietrza w pomieszczeniu, dopasowane do potrzeb światło, czy wygodna poduszka. Na sen wpływa przede wszystkim powierzchnia, na której wypoczywamy. Wybieramy różne podłoża – nie tylko łóżka, ale również kanapy, czy wersalki, a te nie bardzo nadają się do snu. Jest jednak rozwiązanie – uratować sytuację może materac nawierzchniowy. 

Jak zdrowo spać? 

By zdrowo spać, powinieneś odpoczywać w ciszy – hałasy pochodzące z zewnątrz, czy chrapanie partnera możesz zagłuszyć używając stoperów. Nie rób tego jednak zbyt często – systematyczne używanie podobnych produktów może prowadzić do infekcji. Wybierając kołdrę zwróć uwagę czym została wypełniona – te stworzone z użyciem naturalnego pierza są nieodpowiednie dla alergików. Jeśli uczulenia nie są Ci obce, zdecydowanie lepiej sięgnij po kołdrę wypełnioną syntetycznie. Istotna jest również wentylacja powietrza – bardzo szczelne okna utrudniają jego wymianę. Przed snem warto jednak wywietrzyć pomieszczenie – zaśniesz wtedy szybciej, a sen będzie przyjemniejszy. Jeśli zależy Ci na tym, by powietrze naprawdę czyste, może warto zdecydować się na klimatyzator. W sypialni najlepiej zainstalować oświetlenie boczne – rozproszone światło sprawia, że pomieszczenie wygląda przytulnie. Powinieneś zadbać o to, by światło, które zapalasz wieczorem, było ciepłe. Najważniejsze jest jednak odpowiednie podłoże.

Popraw jakość snu

Materac nawierzchniowy - przydatny w każdym domu!Jeśli nie wysypiasz się zbyt dobrze, powodem Twojego problemu może być nieodpowiednia powierzchnia do snu. Jeśli należysz do osób śpiących na kanapie, lub wersalce to wiedz, że te podłoża zdecydowanie Ci nie służą. By poprawić jakość snu na podobnych powierzchniach możesz zakupić materac nawierzchniowy 100×200, który pozwoli Ci zniwelować problem. Jeśli powierzchnia jest zbyt twarda, zdecyduj się na model, który wyróżnia się plastycznością i elastycznością. Natomiast jeżeli narzekasz na zbyt miękkie podłoże sięgnij po twardsze materace nawierzchniowe, które zapewnią Twojemu ciału stabilność. Nakładkę możesz położyć także na materac bazowy – poprawi to jakość Twojego snu. Jeśli produkt, którego obecnie używasz jest już wysłużony, ale nie masz środków, by go wymienić, zakup materaca nawierzchniowego będzie świetnym pomysłem.

Grunt to dobry wybór

Decydując się na zakup materaca powinieneś kierować się własnymi potrzebami i preferencjami. Nie zapominaj jednak, że równie istotne jest Twoje zdrowie. Produkt musi być nie tylko wygodny, ale powinien również dbać o całe Twoje ciało. Dobrą opcją jest materac nawierzchniowy Hilding Alt. Spodoba się przede wszystkim fanom miękkich powierzchni. Zastosowana do jego produkcji pianka termoelastyczna zapewnia uczucie otulenia, reaguje na ciepło i nacisk ciała. Perfekcyjnie dopasowuje się do jego kształtu dając uczucie otulenia. To dobry wybór dla alergików, ponieważ w jego produkcji zastosowano materiały, które hamują rozwój bakterii i drobnoustrojów. Jest wyposażony w pralny pokrowiec, który pozwoli Ci zadbać o higienę snu. Jest odwracalny – sam możesz więc zdecydować, która strona produktu odpowiada Twoim potrzebom.
Materac nawierzchniowy to bardzo dobra inwestycja – produkt jest uniwersalny i posłuży Ci z pewnością przez lata. Zdecyduj się na to rozwiązanie i poznaj komfort na nowo!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/