Materace sprężynowe często kojarzą się z niewygodnymi podłożami słabej jakości sprzed kilkunastu lat. Czas najwyższy wymazać ten obraz z pamięci i zastąpić go innowacyjnymi produktami, które są obecnie dostępne na rynku. 

Duży materac do sypialni małżeńskiej

Często zdarza się tak, że jedyną barierą, by puścić wodzę fantazji w sypialni jest to, że jest ona zbyt mała. Dla niektórych problemem jest przeciwna sytuacja – gdy pomieszczenie przeznaczone na sypialnię jest sporych rozmiarów, urządzenie go tak, by było przytulnie robi się trudniejsze. Przy wystarczającej liczbie miejsca doskonałym rozwiązaniem jest jednak materac sprężynowy 180×200, czyli produkt sporych rozmiarów, który zapewni komfort zarówno jednemu, jak i drugiemu użytkownikowi. Sprężyny stanowiące bazę produktów tego typu zostały umieszczone w osobnych, materiałowych kieszonkach, dzięki czemu podłoże cechuje się niesamowitą elastycznością punktową.

Materac sprężynowy 180x200 - dla kogo to dobry wybór?Dla osób ceniących trwałe produkty 

Ważne jest to, aby materac służył możliwie jak najdłużej i nie odkształcał się. W końcu chyba nie ma osoby, która chciałaby co kilka lat wymieniać podłoże do spania i podejmować ten trudny wybór po raz kolejny. Z tego też powodu większość podłoży sprężynowych jest objętych aż piętnastoletnią gwarancją, która obejmuje odkształcenia i nieprawidłową pracę materaca. Dzięki temu można być pewnym, że wyrób będzie spełniał swoją funkcję przez długie lata. Jest to również produkt elastyczny – może być stosowany na stelażach z możliwością nachylenia zagłówka i podnóżka, dlatego sprawdzi się nawet wtedy, gdy rama zostanie wymieniona na inną (oczywiście pod warunkiem, że wielkość pozostanie taka sama).

Idealna propozycja dla alergików

Materace sprężynowe to wyroby, które idealnie sprawdzają się w sypialni każdej osoby, która jest wrażliwa na wszelkiego rodzaju alergeny. Materiały zastosowane przy ich produkcji skutecznie hamują rozwój bakterii i roztoczy oraz nie podrażniają skóry. Pianki amortyzujące działanie sprężyn i podwyższające komfort użytkowania charakteryzują się specjalnymi nacięciami i profilowaniami, które zapewniają optymalną wentylację i jeszcze skuteczniej utrudniają gromadzenie się szkodliwych mikroorganizmów. Dodatkową zaletą jest fakt, iż pokrowiec w modelach tego typu można łatwo i szybko zdjąć dzięki obecności zamka rozdzielczego. Takie rozwiązanie znacznie usprawnia proces prania tkaniny.

Zakup materaca to czasami bardzo trudny i żmudny proces, zwłaszcza wtedy, gdy przyszły użytkownik ma specjalne wymagania. Aby nieco ułatwić sobie ten proces, warto zdecydować się na materac sprężynowy, który będzie służył przez wiele lat i zapewni komfort nawet najbardziej wymagającym osobom.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/