Materace lateksowe i piankowe to produkty naprawdę wysokiej jakości, jednak na przysłowiowy pierwszy rzut oka mogą się one niewiele różnić. Dlatego dzisiaj porównamy wskazane materace do łóżka oraz polecimy najlepsze wyroby tego typu!

Materac piankowy, a lateksowy

Materace piankowe to wysokiej jakości produkty, które wypełnione zostały jednym z najprężniej rozwijających się surowców. Wskazać możemy tutaj między innymi wysokiej jakości piankę termoelastyczną, która sprawdzi się dla osób, które w nocy oczekują prawdziwego relaksu. Delikatnie otula ona nasze ciało dostosowując się do jego krzywizn anatomicznych pod wpływem temperatury. Co ważne, po skończonym użytkowaniu wraca ona do swojego pierwotnego kształtu, dzięki czemu swoimi pozytywnymi właściwościami będzie cieszyć nas naprawdę długo. Wśród szczególnie popularnych modeli wymienia się tutaj również te wysokoelastyczne, które cechują się naprawdę dobrą sprężystością i świetnie podpierają całe ciało! Materace do spania lateksowe to wyroby wzbogacone o blat lateksu, który cechuje się szeregiem zalet: skutecznie wzmacnia konstrukcję, a także odznacza się szeregiem właściwości antyalergicznych: skutecznie zapobiega on osiadaniu kurzu, a także uniemożliwia rozwój grzybów oraz pleśni.

Najlepsze materace piankowe

Materac piankowy i lateksowy - najlepsze produktyModele piankowe to bardzo szeroka kategoria produktów, gdzie bez wątpienia każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie. Warto, aby naszą uwagę zwrócił chociażby Hilding Rock and Roll. W jego wnętrzu znajdziemy piankę wysokoelastyczną, która jednak wyprofilowana została w taki sposób, aby dać nam możliwość skorzystania z aż dwóch twardości, w związku z czym produkt bardzo łatwo jest przystosować do naszych aktualnych potrzeb. Dopasowuje się on w indywidualny sposób do każdej partii naszego ciała z tego względu, że posiada aż siedem stref twardości. Osoby, które jednak chciałyby postawić na wyroby z pianką termoelastyczną pod uwagę powinni wziąć model Hilding Rumba. Chociaż świetnie dostosowuje się on do naszego ciała, jego bazę stanowi pianka Velvet Touch, dzięki czemu również gwarantuje stabilne podparcie.

Znajdź materac lateksowy dla siebie

Blat lateksu może być łączony między innymi ze sprężyną multipocket. Jest tak w przypadku Hilding Zorba. Cechuje się on świetną sprężystością i elastycznością, dzięki czemu zapewnia naprawdę komfortowe podparcie. Jednocześnie świetnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Uwagę warto też zwrócić tutaj na Hilding Flamenco. Tutaj za komfort korzystania ze wskazanego modelu odpowiadają nie tylko wysokiej jakości sprężyny i lateks, lecz również pianka wysokoelastyczna. Dzięki temu posiada on aż dwie twardości, które możemy z łatwością zmienić – wystarczy tylko odwrócić materac na drugą stronę

Mamy nadzieję, że udało Ci się znaleźć idealny materac dla siebie. Zaawansowane technologicznie pianki a może antyalergiczny lateks wysokiej jakości? Wybór zależy wyłącznie od Ciebie.