Osoby uprawiające aktywność fizyczną doskonale zdają sobie sprawę, jak ważny w ich codziennej rutynie jest sen i regeneracja organizmu. To właśnie dzięki efektywnemu nocnemu wypoczynkowi mogą cieszyć się motywacją do pracy oraz dobrym samopoczuciem i humorem. Warto pamiętać, że zdrowy sen może nam zapewnić przede wszystkim dobrze dobrany materac.

Z czego powinien być wykonany materac dla sportowca?

Materace dla sportowca muszą być przede wszystkim idealnie dopasowane do jego wagi i wzrostu. Szczególnie polecane dla osób aktywnych fizycznie są materace piankowe, zapewniające wiele stref twardości i dużą elastyczność. Takie materace poprawią komfort snu również osobom z nawracającymi bólami kręgosłupa – jak jest w przypadku materaca Hilding Boogie. To innowacyjny produkt, który sprawdzi się nawet w sypialni u pary sportowców, u której występuje spora różnica wagowa. Jest wykonany z trzech warstw pianki. Jedną z nich stanowi innowacyjna pianka FloFom reagująca na temperaturę ciała i dopasowująca się do jego naturalnych krzywizn. Kolejną warstwę stanowi lateks charakteryzujący się wysoką sprężystością. Ostatnim już elementem wkładu jest wysokoelastyczna pianka z otworami wentylacyjnymi. Takie połączenie jest bardzo rzadko spotykane, a jest to niezwykle uniwersalna propozycja gwarantująca niespotykany komfort na długie lata.

Poznaj zalety materaca o dwóch twardościach!

Materace dla sportowca o zróżnicowanych potrzebachMaterac o dwóch twardościach to szczególny rodzaj podłoża zaspokajający wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Materac dwustronny Hilding Modern posiada dwie twardości (H3 i H4) – zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie zastosowano materiały o różnych właściwościach, dzięki czemu każda z nich zaspokaja inne potrzeby użytkownika. Model ten jest polecany dla osób o wadze do 140 kg, a także dla par o dużej różnicy wagowej. Jeśli więc jesteście parą osób pasjonujących się aktywnością fizyczną – jest to idealny wybór właśnie dla Was. Możliwość odwracania materaca na drugą stronę zapewni komfort snu i pełną regenerację w zależności od potrzeb. Zastosowane materiały dają optymalne podparcie za sprawą siedmiu zróżnicowanych stref twardości. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż gwarantują doskonałą wentylację i elastyczność.

Klasyka i innowacyjność w jednym

Jako materac do spania dla sportowca doskonale sprawdzi się również klasyczny materac sprężynowy, w którym zastosowano innowacyjne rozwiązania dla zapewnienia najwyższej jakości snu i wypoczynku. Materac Hilding Lambada łączy w sobie wiele cech docenianych przez osoby aktywne, szukające wygodnego i komfortowego podparcia ciała, które potrzebuje stałej regeneracji na najwyższym poziomie. Ten dwustronny materac zbudowany na bazie sprężyn PocketPlus posiada dwie różne strony zewnętrzne. Jedna, składająca się z lateksu i maty kokosowej jest bardziej twarda, a dodatkowo posiada właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Druga warstwa z pianki wysokoelastycznej jest bardziej miękka i dynamicznie dopasowuje się do pozycji podczas snu. Taka konfiguracja umożliwia dostosowanie materaca do bieżących potrzeb i swobodne korzystanie ze wszystkich jego zalet.

Wybór któregoś z powyższych modeli to gwarancja zdrowego i efektywnego snu przez długie lata. Producent Hilding doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sportowcy to osoby, które potrzebują wyjątkowych produktów wysokiej jakości.