Materace dla młodzieży w okresie dojrzewania to produkty, które powinny spełniać kilka podstawowych funkcji. Przede wszystkim odpowiedni model będzie świetnie amortyzował kręgosłup dziecka i zapewniał mu komfort, dlatego wybór doskonałego podłoża wcale nie jest taki prosty. Przeczytaj artykuł, by poznać świetnej jakości materace, które z pewnością spodobają się zarówno Tobie, jak i twojemu nastolatkowi. 

Elastyczna pianka

Pierwszy produkt godny polecenia to Hilding Breakdance – jest to materac młodzieżowy polecany głównie dzieciom w wieku szkolnym. Jego wkład jest bardzo stabilny, ponieważ wykonano go z wysoce elastycznych pianek Flexifoam, cechujące się odmienną twardością, którą możesz dobrać do preferencji swojego dziecka – wystarczy obrócić materac na drugą stronę, by uzyskać inne parametry. Dodatkowo, pianki zostały odpowiednio przycięte i wyprofilowane, co zapewnia optymalną wentylację wewnątrz wkładu i pozytywnie wpływa na trwałość materaca. Co więcej, Hilding Breakdance otrzymał certyfikat Oeko-Tex Standard 100, co oznacza, że to jego produkcji nie użyto materiałów niebezpiecznych, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na zdrowie dojrzewającego nastolatka. Pokrowiec dołączony do zestawu – Young – ma młodzieżowy wzór, który będzie współgrał z wystrojem pokoju Twojego dziecka. Został uszyty z trwałego i solidnego materiału o podwyższonej odporności na ścieranie, dlatego w razie większych zabrudzeń pokrowiec możesz w prosty sposób zdjąć i wyprać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza bez obaw o jego zmechacenie czy przetarcie.

Optymalna twardość 

Materace młodzieżowe - zapewnij nastolatkowi zdrowy sen!Materace młodzieżowe powinny być sprężyste i plastyczne, by amortyzować rozwijający się kręgosłup i całą sylwetkę. Hilding Funky to materac dla nastolatków, który zapewnia odpowiednią twardość. Jest to produkt dwustronny, a każda ze stron zapewnia inny rodzaj komfortu, który możesz dobrać do aktualnych potrzeb swojego dziecka. Jego odpowiednia wysokość sprawia, że materac przystosowany jest do łóżek piętrowych oraz wysuwanych. Wkład tego modelu został wykonany z bardzo elastycznych pianek Flexifoam. Jej specjalne nacięcia gwarantują świetną wentylację, co sprawi, że będziesz mógł cieszyć się nienaganną jakością materaca przez długi czas. Hilding Funky jest przystosowany do regulowanych stelaży oraz świetnie nada się w przypadku łóżek piętrowych i wysuwanych. Pokrowiec Young, tak jak w przypadku modelu wyżej, posiada ciekawy motyw graficzny, które przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym nastolatkom.

Inne właściwości 

Wybierając materace dla swoich dzieci, nalezy zwrócić uwagę, aby wspierały one prawidłowy rozwój młodych ludzi i stanowiły odpowiednią stabilizację oraz wsparcie. Przed zakupem koniecznie musisz upewnić się, że produkt jest wysokiej jakości i dobrać jego twardość do wagi użytkownika. Ważny jest też pokrowiec, który pomoże Ci zadbać o higienę i odpowiednie środowisku snu dziecka. Wszystkie materace w naszej ofercie to produkty bezpieczne i godne zaufania.

W razie jakichkolwiek pytań – skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dokonać odpowiedniego wyboru.