Zastanawiasz się jaki materac lateksowy będzie dobrym wyborem do Twojej sypialni? Poznaj właściwości modelu, który łączy w sobie najlepsze cechy materaca sprężynowego i piankowego.

Materac lateksowy Hilding Flamenco – co warto o nim wiedzieć?

To wysokiej jakości model, stworzony z myślą o bardzo wymagających klientach i pełnym zaspokojeniu ich potrzeb. Materac lateksowy Hilding Flamenco wypełniony jest sprężynami Multipocket, a także pianką lateksową po jednej stronie i wysokoelastyczną pianką po drugiej. Dzięki takiemu połączeniu zyskujemy pewność, że nasz kręgosłup ma właściwe podparcie, mięśnie zyskują szansę na przyjemne rozluźnienie, a cały materac jest przewiewny i wysoce higieniczny.

Hilding Flamenco - materac do spaniaSprężyny Multipocket to system sprężyn kieszeniowych, rozmieszczonych w bardzo dużym zagęszczeniu. Każda z nich pracuje osobno, niezależnie od innych, wyłącznie w miejscu nacisku. Nie ma więc efektu falowania całego materaca podczas zmiany pozycji. Dzięki zróżnicowanej średnicy sprężyn materac posiada 7 stref twardości, przeznaczonych odpowiednio dla 7 różnych partii Twojego ciała. Inne siły działają na głowę, ramiona, lędźwia, biodra, uda, łydki oraz stopy. W zależności od potrzeb partie te są mocno ustabilizowane lub delikatnie otulone.

Warstwa pianki lateksowej należy do bardzo sprężystych i niezwykle trwałych. Lateks dostosowuje się do kształtu ciała, a przy tym jest materiałem, który nie powoduje alergii, odprowadza nadmiar wilgoci, a co za tym idzie, nie sprzyja rozwojowi bakterii, czy innych mikroorganizmów.

Materace lateksowe Hilding Flamenco należą do dwustronnych, dzięki czemu zaliczają się do modeli twardych i średnich. Przekręcanie ich o 180 stopni ułatwiają specjalne uchwyty, a także bardzo niska waga pianki wysokoelastycznej, która znajduje się po przeciwległej stronie materaca w stosunku do warstwy lateksu.

W jakim rozmiarze oferowane są materace lateksowe Hilding Flamenco?

Marka Hilding produkuje ten model w pełnej klasycznej rozmiarówce. Standardową długością jest 200 cm, szerokość zaś rozpoczyna się od 80 cm. Materac lateksowy 80×200 jest bardzo popularnym wyborem wśród drobnych osób, młodzieży oraz wówczas, gdy trzeba wyposażyć niewielką sypialnię. Innymi propozycjami dla singli są modele 90×200, 100×200 i 120×200. A jaki rozmiar materaca lateksowego Hilding Flamenco wybrać dla pary? Tu również wielkość sypialni może mieć znaczący wpływ na ostateczną decyzję. Nie bez znaczenia są także Wasze przyzwyczajenia, sposób, w jaki układacie się do snu, gabaryty oraz potrzeba posiadania własnej przestrzeni, czy miejsca dla wpadających z nocną wizytą najmłodszych członków rodziny.

O czym pamiętać wybierając materac lateksowy Hilding Flamenco?

Przede wszystkim o tym, że choć nie jest to tani materac 80×200, stanowi on inwestycję w zdrowie i dobre samopoczucie. Sen w komfortowych warunkach zapewnia pełną regenerację organizmu oraz energię do działania w ciągu dnia. To także minimalizacja przyszłych wad postawy i innych schorzeń, których można się nabawić, śpiąc na źle dobranym lub odkształconym materacu.

Znając wszystkie zalety Hilding Flamenco, z pewnością już wiesz jaki materac lateksowy wybrać. To jednak nie koniec podejmowania decyzji. Zastanów się jeszcze, jakiego rodzaju pokrowiec będzie w Twoim przypadku najkorzystniejszy. Hilding oferuje dwa:

  • pokrowiec Tencel, powstały na bazie włókien z wiskozy jest naturalnym i antyalergicznym produktem. Doskonale pochłania wilgoć z ciała i nie sprzyja rozwojowi bakterii.
  • pokrowiec Velvet, to gwarancja najlepszej ochrony przed alergenami. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii Purotex pokrowiec zapatrzony jest w mikrokapsułki wypełnione probiotykami. Kapsułki pękają stopniowo, uwalniając probiotyki, które pomagają pozbyć się wszelkich alergenów.

Oba pokrowce można prać w pralce, w temperaturze do 60 stopni, by regularnie dbać o ich czystość.

Materace lateksowe 80×200 to świetny wybór jako profilaktyka wad postawy. Dopasowują się do naturalnej krzywizny kręgosłupa, zapewniając podparcie, a przy tym pozwalając na rozluźnienie i pełną regenerację mięśni.

Sprawdź ofertę w sklepie internetowym sleepinghouse.pl